Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Ordet är fritt > Kalimerahörnor > Admiralas hörna

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
  #6  
Gammal 2007-06-15, 08:58
Admirala Admirala är inte uppkopplad
Avslutat medlemskap på egen begäran
 
Reg.datum: apr 2005
Inlägg: 2 620
Standard Sv: Ta litt til!

Citat:
Ursprungligen postat av Peter Visa inlägg
Men du lyckades fånga en av anledningarna till att jag älskar Grekland. Nämligen den Grekiska generositeten. Och då menar jag inte just att bli bjuden på mat eller dryck, det har jag råd att betala själv, utan den Grekiska mentaliteten. Att bjuda på sig själva, att dela med sig både som människa och det materiella.
Ja, Peter, er det ikke fint! Det kjennes godt å føle seg som en del av fellesskapet, godt å få ta imot all denne omtanken.

Citat:
Ursprungligen postat av Lissi Visa inlägg
Merete!
Du skulle kunna äta dubbelt upp utan att det skulle märkas på Dig! Jag förstår att Du njutit 200% av Nafplio!!!
Lissi
Takk Lisa!
Og visst har jeg nytt! Og du kan jo bare tenke deg hvor vanskelig det var å reise fra Nafplio. Neste gang jeg drar ned er nok når leiligheten er klar, og da tror jeg at jeg aldri kommer til å reise tilbake til Norge igjen
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 18:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT