![]() |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Så var sista handen lagd vid flygbokningen till årets juniresa. Lite lyx med flyg Aten- Paros men eftersom SAS landar 11.40 passade det så bra med flyg som avgår klockan 1345. Bokat och klart.
En liten fundering som jag brytt mig om under flera år; Varför heter Olympic Airlines frequent flyersprogram, (jfr SAS Eurobonus), Ikaros! Den yngligen kan man väl inte med allt fog i världen kalla för en frekvent flygare! http://sv.wikipedia.org/wiki/Ikaros |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Nej, kanske inte. Men han var utrustad med gott självförtroende.
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Det kanske har nåt med att störta i havet att göra
|
|
#4
|
|||
|
|||
|
Åh HUA!!!! Nu vågar man väl inte flyga med dem
|
|
#5
|
||||
|
||||
|
Citat:
// Helén Tillägg: otålig som jag är så letade jag och fann vad jag sökte, ca 2000 svenska kr. för tre personer, värt varje krona. Senast redigerad av Hellen den 2007-02-27 klockan 22:02. |
|
#6
|
|||
|
|||
|
Ja när flygen passar in så tycker jag det kan vara värt den lilla merkostnaden. 5 timmar i Pireus klarar man sig gärna ifrån :-)
|
![]() |
|
|