![]() |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Vilken härlig livsfilosofi att bara dela med sig glädjen. Folk ältar ofta på det som har varit dåligt och klagar på allt möjligt.
Första resan till Kalimnos på fredagen. Vi ska bo i Panormos. Vi kommer att hyra motorcyckel och köra runt. Vilka ställen får vi inte missa?
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Arja, kolla på en karta så ser du att det i stort sett finns bara en väg som går runt ön. Vad ni inte får missa beror ju helt på vad ni gillar att göra! Personligen är jag lite förtjust i Pothia som har en egen karaktär, men vad andra tycker har jag ingen aning om.
|
|
#3
|
|||
|
|||
|
Citat:
Vi gillar ju lite större orter att bo i för att få omväxling och möjlighet till fina kvällspromenader i gränderna, ställen som Ermopouli på Syros, Karystos på Evia, Nafplion på Peloponessos, Tinos stad på Tinos, Naxos stad på Naxos etc ..månne får vi lappsjuka i Livadia ![]() ![]() ![]() ![]() Lissi |
![]() |
|
|