![]() |
|
#1
|
|||
|
|||
![]()
Låter toppen att det funkar med buss eller båt till många stränder.
Tittade på Zephyros Village, fint, men 17300 kr om man inte vill ha nedsänkt markplan var lite för dyrt tycker jag. Electra Beach, vad tror du om det då? Hade tänkt mig max 6500/pers... Ska kolla in ditt resebrev, tack för tipset ![]() |
#2
|
||||
|
||||
![]()
När ska ni åka? När vi var på Karpathos i juni så kunde vi inte ta bussen till en del stränder då vi var för få som ville till en viss strand. Det fick bli taxi istället.
Vilket i och för sig inte var fel för då bestämde vi själva hur länge vi ville stanna på stranden. RAN ![]() |
#3
|
||||
|
||||
![]() Citat:
Citat:
![]() |
#4
|
|||
|
|||
![]()
Jag var med hela min familj på karpathos i sep 2011 och firade min 50-årsdag. Vi bodde på Diakonis och Alla var Mycket nöjda. Åldrar från 1 år - 50! Mycket bra service på hotellet. Rent o trevligt! Visst - lite promenad in till stan men som sagt finns även bra restauranger utmed vägen.
![]() |
#5
|
||||
|
||||
![]()
EB är ett fint hotell med trevligt poolområde, precis vid den innersta delen av stranden, där det är bara sand, sand och mjuk sand så långt ut i vattnet man kan gå.
![]() Karin som alltid längtar ner |
![]() |
|
|