![]() |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Grattis alla femmorna
Kari, du placerar ju dig hela tiden Bara en bild kvar, så blir det stoslam![]() ![]() Riitta
|
|
#2
|
||||
|
||||
|
Citat:
Jeg er selvsagt kjempeglad for to plasseringer i dette selskapet ![]() - takk for dagens gratulasjoner
|
|
#3
|
|||
|
|||
|
Inte för att jag vet vilken trappbild som är Din, men Du har säkert en topp tre med den!
Lissi |
|
#4
|
||||
|
||||
|
Citat:
- hvilke kontakter har d u - uansett hvem d e t er så er det nok feil informasjon du har fått
|
|
#5
|
|||
|
|||
|
Gratulerer alle treere
Flotte bilder.![]()
|
|
#6
|
||||
|
||||
|
Grattis till pallplatserna i dag
Säger bara att dom där trapporna skulle jag inte våga gå ett steg på![]() Väldigt dramatiskt![]() Riitta
|
|
#7
|
||||
|
||||
|
Citat:
![]() ![]() ![]() - jeg synes som Riitta at trappen ser veldig dramatisk ut
|
|
#8
|
|||
|
|||
|
Gratulerer alle toere . Flotte bilder og motiv
![]() ![]() ![]()
|
|
#9
|
||||
|
||||
|
Virkelig fine 2'ere
![]() GRATULERER så mye alle tre med sølvet ![]() ![]() - og - d e n TRAPPEN var min favoritt
|
|
#10
|
||||
|
||||
|
Gratulerar så mycket tvåorna
Bra jobbat Mette och Gerd med 2 placeringar![]() Den trappan var min tvåa ![]() Riitta
|
|
#11
|
|||
|
|||
|
Tack för alla röster på den " himmelska " trappan !
Fotot är från Falatados på Tinos och denna märkliga trappa hittade vi under vår Ö-uffar-resa i år då vi besökte Andros Tinos ( för 2:a gången ) och Evia. /
|
|
#12
|
|||
|
|||
|
Citat:
![]() Nu får vi se om min favorittrappa blir etta, jag röstade på en jag tyckte var helt outstanding... Grattis alla tvåor! ![]() ![]() Lissi |
|
#13
|
||||
|
||||
|
Fantastiska bilder även idag - GRATTIS till alla vinnare!
Många favoriter har dykt upp, men vi saknar också en del (fler än tre ) och det betyder att det verkligen finns många kanon duktiga fotografer här på Kalimera. Tack för titten!När ettorna har presenteras imorgon, kanske vi får se nr. 11-20 som vi fått göra någon gång? (Väntar gärna till efter nyår om det blir för stressigt innan julen.) |
|
#14
|
||||
|
||||
|
Citat:
|
|
#15
|
||||
|
||||
|
Grattis till placering nr 2, fina bilder idag också. Undrar just vad svensk byggnadsnorm sagt om dagens grekiska speciallösning.
![]() ![]() Trappen var inte dålig den heller, tveksamt om jag skulle beträda den. ![]() BOKA |
|
#16
|
||||
|
||||
|
Citat:
Citat:
Och oavsett hur det går så skulle det ju vara jättekul att få ta del av placeringarna 11-20 också. Bra idé! Mats
|
|
#17
|
|||
|
|||
|
Citat:
![]() ![]() Lissi- som skickat in en bild i en klass i år.... |
|
#18
|
||||
|
||||
|
Ja, ja. Man har väl två förstaplatser att glädjas åt i morrn då
|
|
#19
|
||||
|
||||
|
Nu börjar det bli spännande inte sant! Många kommer bli besvikna, endast tre kommer att bli glada. Jag vet vilka det är. I morgon vet de själva det också.
|
|
#20
|
||||
|
||||
|
Med tanke på att det var många fina foton går det absolut inte att bli besviken över att inte hamna på första plats!
![]() Jag har njutit av min och grabbens greklandssemester i somras och att åka runt och fotografera och samla fina foton. Det är helt OK om det bara är jag som tycker om dom! Det är ju trots allt mina minnen och det jag upplevt som jag känner när jag ser mina foton. Alla dessa känslor är självklart svårt att förmedla med ett litet stillbildsfoto på 600x400. Vinner jag något imorgon lägger jag ut bilden på nätet i storformat!
|
![]() |
|
|