![]() |
|
#1
|
|||
|
|||
![]()
Ibland när jag har varit i Grekland och inte haft någon hyrbil så har jag tagit taxi till olika stränder osv och då avtalat med taxichauffören att hämta mig på samma plats 3-4 timmar senare. Det har alltid funkat bra. :-)
|
#2
|
|||
|
|||
![]() Citat:
![]() |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Missa inte området ovanför floden och dess vandringsleder. Det är en fantastisk natur och det är härligt att se floden långt där nere. Det finns en rastplats med träbord och bänkar där några av stigarna börjar där ni kan slå er ner med medhavd ryggsäck. Jag har många bilder därifrån men de finns inte på någon hemsida så jag kan inte lägga ut dom på kalimera. De flesta bilderna finns i mina album men några har jag scannat in i datorn. Borde kanske göra några enkla fotoresbrev från några tidigare resor och skicka till Janne. När tid ges.
Eva |
#4
|
|||
|
|||
![]()
Tack för alla svar och tips. Låter som att det blir enkelt att ta sig dit med taxi om man vill. Funderar på att hyra en scooter och köra dit själv, verkar inte vara allt för krångligt
![]() |
![]() |
|
|