Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Egeiska öarna & Sporaderna > Skopelos

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
  #6  
Gammal 2011-01-18, 20:19
Dippeduttan Dippeduttan är inte uppkopplad
 
Reg.datum: okt 2008
Inlägg: 68
Standard Sv: Bokat till Skopelos

Hej igen!

Tack för ditt svar. Jo, e-guiden plockade vi hem för nästan tre månader sedan och jag är så peppad att uppleva landskapet, stränderna och byarna. Men jag är också så otroligt skraj för alla vägar där man färdas med livet som insats. Jag tänker på vägen mot Agios Ioannis, det var ju en riktigt läskig jättesmal grusväg där man nätt och jämt kunde mötas med tvära kurvor och branta stup... Är inte höjdrädd men en hyfsat bra väg är ändå att föredra. Vad säger du om Karpahos, är tex många vägar bara läskiga eller rent utav också farliga??

Vi åker med Airtours och bor på Konstantinos Palace i utkanten av Pigadia. Ett flott nybyggt hotell som inte alls passar in på den här sortens ö men det var hursomhelst alternativet vi föll för.

Jag kommer garanterat att bombadera med frågor när det närmar sig sommar. Visst är det härligt att ha något så underbart att se fram emot särskilt i blaskiga tider som de här.

mvh
/Camilla
Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 11:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT