![]() |
|
#1
|
|||
|
|||
![]()
Inte mig heller
![]() ![]() |
#2
|
||||
|
||||
![]()
Hoppas alla kan komma iväg oavsett när man planerat, nytt askmoln över delar Norge idag
![]() // Helén |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Visst är det underbart i Sverige på sommaren, men den veckan går fort. Jag har åkt söderut sedan jag var gammal nog att försvara mig, och jag kommer förhoppningsvis aldrig att tillbringa en hel sommar i Sverige. Jag anser att regn och kyla på semestern är lika kul som skörbjugg och förstoppning, och eftersom jag vill ha friskt tandkött och en väl fungerande mage försvinner jag alltså till sydliga breddgrader.
Generaliserande, jag? Kan jag väl aldrig tro. Men det är skönt att vi alla är olika. Annars skulle alla sitta på Giorgios bar i Livadia, Tilos i sommar. Giorgios skulle säkerligen bli halvt medvetslös av lycka inför tanken att utfordra alla dessa törstiga svenskar. Yammas! |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Ångra ? Ena dagen 12 grader och hagel Nästa dag "Mulet & Sol Hur ska man kunna planera sin semester ! JO ÅK TILL GREKLSND !!!!!!
![]() ![]() |
#5
|
||||
|
||||
![]() Citat:
![]() ![]() ![]() //Kerstin |
![]() |
|
|