![]() |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Hej! Har tyvärr just slängt lärartidningen - men det finns säkert många här som har den. I den står det många lägenheter och hus att hyra på Rivieran, både i Antibes och Nice.
![]() Vi har goda vänner som har hus i en liten by mellan Nice och Cannes, så jag har varit där ett antal gånger. Det finns många vackra platser och byar att besöka. En tips; håll hårt i plånboken och smycken, det är mycket rån och inbrott. - jag vet av egen erfarenhet. ![]() Hälsningar lilla sjöborren. ![]() |
#2
|
||||
|
||||
![]()
Glömde att påminna om att ta med en STOR plånbok!
![]() |
#3
|
|||
|
|||
![]()
Om ni har bil, glöm för allt i världen inte kvar en enda liten pryl i den när ni lämnar den på parkeringen. Att åka med svart plastsäck för rutan är inte kul!
![]() //Inger Annars är Franska rivieran en fantastisk upplevelse, inte minst om man åker upp i bergen, höll på att glömma skriva det ![]() |
![]() |
|
|