Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Semestra i Grekland > Resa till Grekland

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
  #13  
Gammal 2009-12-29, 22:13
Masses avatar
Masse Masse är inte uppkopplad
 
Reg.datum: apr 2008
Ort: Kristianstad
Inlägg: 5 473
Standard Sv: Hoppsan, vad hände?

Citat:
Ursprungligen postat av Riitta Visa inlägg
Nu har jag klickat en gång till Det blev Cityairline från Göteborg till Aten den 29/5

Blir allt lite stressad av allt detta klickande, men det går nog snart över

Riitta
Jag blir inte stressad utan snarast välmående av sådant "klickande". Det betyder ju att jag snart ska ut och resa igen, och det är härligt. Senast jag klickade var i oktober när City Airline släppte biljetterna till den nya linjen Gbg-Athen. Som en hök dök jag ner och klickade varsin biljett till mig o min fru.

Vart det bär hän från Athen är ännu ett oskrivet kort. Vi slits mellan motstridiga önskningar. Dels är längtan stark att återse vårt kära Egina som vi inte besökt sedan 2007, och dels är vi sugna på att se någon ny ö, ev Tinos. De alternativen spretar ju åt olika håll från Athen så en kombination av dem är ju möjlig men lite resmässigt ineffektivt.

Men .... vad som däremot är säkert är att det står avresa den 29 maj klockan 07.00 från Göteborg på våra biljetter, så då lär vi ju komma ut på flygtur tillsammans. Glöm inte nejlikan i knapphålet så att jag känner igen dig!

Mats
Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 13:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT