![]() |
|
#1
|
||||
|
||||
![]() Citat:
![]() Mvh Janérik (som verkar få det på mitt jobbdistrikt ![]() |
#2
|
||||
|
||||
![]()
Och jag som bor i Gävle vet inte mycket. Akropolis kan jag dock rekommedera, Matildas var bra för 15 år sedan, hur det nu vet jag inte. Och Janérik, det har inte börjat snöa än iallafall!
Gunilla |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Tror Söderbacken har stängt... Söderhielmska är dock bra o drivs av ett grekiskt svenska par (men menyn är svensk). Akropolis o Libanesen på hörnet är trevliga ställen. Och vill man äta mitt i centrum är Brända Bocken eller Helt Enkelt bra!
Hoppas du hittar din favorti i vår fina stad ![]() |
#4
|
|||
|
|||
![]()
Hej och tack för alla tips .
Vi har nu redan återvänt från Gävle och vi gick på ett av tipsen : Trattoria Cinque- en bra italiensk restaurang - vilket var ett höjdarställe . Vi var supernöjda och jättemätta när vi knallade hem på kvällen och hade ju turen att det var lite jippon och uppträdanden på stan . Tack från en nöjd Monica ![]() ![]() |
![]() |
|
|