Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Joniska öarna > Zakynthos

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
  #5  
Gammal 2009-07-18, 13:02
Cocco Cocco är inte uppkopplad
 
Reg.datum: jul 2009
Inlägg: 2
Standard Sv: hotel papillon

Kom just hem och bott på Papillon och jag säger bara VÄLJ INTE PAPILLON HOTEL! Vill alltså varna för dem.
Otrevlig personal tyvärr.
Rummen (inte lägenheterna alltså) är helt otroligt hemska, i princip alla krävde att byta till lägenhet. Rummen har ej kök, är mörka och deprimerande och toaletterna funkar dåligt osv. Sorry papillon, men det är sant...Detta var det stora samtalsämnet bland alla som var där.
Poolen var smutsig och luktade ibland illa, samt ingen poolbar fast det stod det i airtourslistan.
Mycket snålt med handdukar och toapapper.
Vi bytte till lägenhet som var mycket bättre än rum, men fick då istället detta:
Ett otroligt oväsen hela nätterna med varvande bilar, lastbilstutande och hysteriskt gallskrikande folksamlingar utanför.
Vi pratade med de som valt frukost på morgonen, vilket i beskrivningen lät rätt fantastisk. Det var lite torrt bröd några få ostskivor/skinka per person som noga räknades av personalen, kaffe, te och blaskig juice.
Nåt som var bra med Papillon? Lägenheterna var helt ok men lite slitna men det gör ju inget. Poolen stor och simvänlig.
Vi är vana resenärer, inga gnällisar, vana vid både lyx och ris...men detta var helt enkelt inget kul, trust me...Välj ett annat hotell är mitt tips. Skall även kontakta airtours och be dem avsluta samarbetet.
Mvh Coco
Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 06:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT