Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Semestra i Grekland

Svara
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
  #1  
Gammal 2008-06-04, 19:07
roches avatar
roche roche är inte uppkopplad
 
Reg.datum: feb 2008
Ort: ROOS
Inlägg: 27
Standard Sv: Allinclusive i Grekland ?

Hej
Vi hade all inclusive då vi var på Rhodos för 2 år sedan. Vi tyckte det var väldigt bra, barnen hade alltid något de tyckte om och jag tyckte att de varierade maten ganska bra, stor salladsbuffé med fräscha grönsaker, 3-4 varmrätter och en massa efterrätter. Vi bodde på Avra Beach Resort i Ixia. Supernöjda med detta. Men såklart saknade vi den genuina grekiska känslan. den yngste grabben vill absolut tillbaka, han uppskattade glassen och drickan mest Stefan
Svara med citat
  #2  
Gammal 2008-06-04, 23:08
twiggy twiggy är inte uppkopplad
 
Reg.datum: jan 2008
Inlägg: 95
Standard Sv: Allinclusive i Grekland ?

Hej! Vad kul att du nämner Avra Beach Hotell. Vår allra första charter resa 1978 gick till Rhodos och då bodde vi där. Vi hade halvpension då minns jag. Det var väldigt lyxigt tyckte vi då. Vem har det hotellet nu? Är det dyrt? På den tiden fanns det inte så många hotell i Ixia. Det var mer lantligt, ja det var tider det.
Hälsningar Twiggy
Svara med citat
  #3  
Gammal 2008-06-05, 16:41
roches avatar
roche roche är inte uppkopplad
 
Reg.datum: feb 2008
Ort: ROOS
Inlägg: 27
Standard Sv: Allinclusive i Grekland ?

Hej
Vi åkte med Airtours, det var välskött och väldigt fräscht. Det är ju ett perfekt läge med havet så nära och poolen som alternativ. runt 7500kr/vecka i juni, men i början av juni ca 1000 kr billigare.
Vi kommer att återvända dit, utsikten från poolbaren är ju fantastisk...
Svara med citat
Svara


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 22:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT