Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Kykladerna > Amorgos

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
  #12  
Gammal 2008-04-23, 15:34
CarinaNs avatar
CarinaN CarinaN är inte uppkopplad
 
Reg.datum: feb 2005
Ort: Kalmar
Inlägg: 805
Standard Sv: Stränder vid Katapola?

Citat:
Ursprungligen postat av Kalimera Visa inlägg
De e bara å åk.


Ja, det är det väl egentligen. Men vi är bara för nyfikna av oss för att återvända så snart till en ö som vi nyligen har varit på. I år är det Folegandros, Sikinos och Santorini som gäller, med avslut i Chania (om vi håller oss till planen). Men Amorgos är helt klart en av de öar som vi gärna återvänder till igen!!! Så längta dit kan man alltid göra. Särskilt till Mouros!

JonasE: Jag vet inte så mycket om Egiali. Vi tog en dagstur dit med moppe, låg på stranden några timmar och åkte sedan upp till de mysiga byarna som finns ovanför. Därför utforskade vi inte Egiali alls.
Vi trivdes i Katapola och förmodligen kommer vi att bo där igen när vi åker till Amorgos nästa gång. Men... vi åker utan barn numera.

Carina
Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 06:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT