Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Semestra i Grekland > Resa runt i Grekland

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
  #11  
Gammal 2010-11-30, 23:14
Yannas avatar
Yanna Yanna är inte uppkopplad
 
Reg.datum: apr 2007
Ort: Rethymno, Kreta
Inlägg: 1 846
Standard Sv: Vilken ö först?

Citat:
Ursprungligen postat av henile Visa inlägg
Vi har rest med barnen sedan de var fem och åtta år. De har alltid älskat att bada mycket så det har varit viktigt med fina bad. Jag o maken vill bo nära havet.
Santorini är mycket fyrhjulingar, krims-krams och folk. Ön ger ett slitet/skitet intryck. Väldigt snabbt djupt vatten vilket vi tyckte var läskigt när barnen var små.
Hoppas detta ger lite vägledning.
Slitet och skitet????? Var var ni egentligen???
Ska man bada med småbarn finns det kanske bättre öar än Santo. Men det finns inte mer fyrhjulingar, krimskrams och folk på Santo än på många andra öar, sen beror det förståss på var på ön man är, men tydligen har ni varit i Kamari som väl motsvarar det ni inte vill ha. Ett tips...om man läser på i förväg kan man undvika platser med sånt man inte gillar, men man behöver inte dra hela ön över samma kam om man inte varit på hela ön!

Ja det gav väldigt LITE vägledning!
Svara med citat
 

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 04:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT