Sv: Flygstol med Apollo
Det händer att flygtiden ändras. Har man charterbiljett från man info om det, men har man flygstol måste man själv kolla det, de kan ju inte veta var de får tag i en. Jag har aldrig brytt mig om att kolla det och har inte heller drabbats, men naturligtvis tar jag en risk varje gång och har kanske bara haft tur.
Apollo har ingen transfer på Skiathos för dem som har flygstol, enligt ett svar som Janne nyligen gav i en annan tråd. Förståeligt eftersom de inte har några hotell i hamnområdet och det är ju vanligen dit man åker.
Det är fast pris för taxi. Vi betalade 6€ för fyra personer hösten 2006 och om jag minns rätt 5€ för två pers. Ni behöver inte beställa, det står många bilar utanför flygplatsen när planen landat.
|