![]() |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Jag vägrar äta mat som tittar på mig!!!
Som den där fårskallen någon lade ut på bild för ett tag sedan. Och bläckfisk går bort vid bara tanken. (Om den inte serveras med Kaprissås då... )Peter |
|
#2
|
|||
|
|||
|
Kalamares e ju asgott! men det e det enda jag kan äta som har varit bläckfisk innan...sån där slemmig bläckfisk med citron o vare nu e på ser ba för snuskigt ut o äta!
Jag kommer inte på nåt mer jag inte äter..helst äter jag inte lamm..men då jag blev lurad o de sa att det va en gås istället så vare faktiskt gott o äta lamm! har ätit lamm en gång i grekland o det smakade verkligen kofta! jag vill nog inte heller äta testiklar o hjärnor heller...fast å andra sidan...så finns det mesta i vanliga svenska korvar... Jag e inte så kinkig..kan äta det mesta bönor, spenat (horta), pastitsio, souvlaki....Grekland har så god mat! Har faktiskt provat både att äta hönsfötter, grissvans o grisöron... Och jag lever faktikst fortfarande!!!
|
![]() |
| Ämnesverktyg | |
| Visningsalternativ | |
|
|