Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Kykladerna > Naxos

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
  #2  
Gammal 2006-04-23, 10:42
Elisabets avatar
Elisabet Elisabet är inte uppkopplad
 
Reg.datum: feb 2005
Ort: Umeå
Inlägg: 5 566
Standard Sv: Barnfamilj söker boende!

Hej och välkommen till Kalimera!

Jag såg att du skrev i en annan tråd att du inte fått svar på dina inlägg. Jag har inte läst i forumet på några dagar men när jag såg denna fråga sent i går kväll blev jag faktiskt lite förvånad över att ingen svarat på den.

Jag kan inte ge dig några tips på hotell med pool, däremot om stränderna på Naxos så är alla stränder som ligger längst kusten söderut från Naxos stad lämpliga för små barn. Om någon är "bäst" att bo vid så är det en ren smaksak. Vi gillade stranden vid Plaka för att den är bred så att vi rymdes att sparka boll och dylikt, andra föredrar att vara närmare stan.

Ni behöver inte boka hotell på Naxos vid den tiden när ni ska resa.

Lycka till med det fortsatta planerandet! Ett tips för att få bra svar i forumet är att ställa så konkreta frågor som möjligt, gärna om bestämda öar som man funderar på att åka till, och inte så allmänt som om "tips i Kykladerna". Det finns tusentals bra ställen och man vet helt enkelt inte vad man ska börja berätta om, om man ska svara på sådant. Då är det lätt hänt att det inte blir av att svara.
Svara med citat
 

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 13:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT