![]() |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Hej alla lågprisjägare (inkl. mig själv)!
Nu har dom börjat lägga ut hemresorna som ni säkerligen alla har upptäckt, men ack så dyra Allt över 1000:-/pers känns ju "dyrt" när man har betalat 592:- för 4 pers men egentligen så är ju t.ex 2500:-/pers tur och retur faktskt en billig resa. Det finns ju tid ännu att leta billigare. Har ni andra is i magen eller Har man otur så kanske dom inte går ner så mycket i pris man vet ju aldrig. Hur har ni andra gjort?Joppan med X-antal dagar kvar (har ingen räknare än) |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Jag har bokat och betalat nästa höstresa.
Åker ner med Snowflake till Aten 641:- och hem från Santorini med Novair (Apollo) för 1.248:-. (tog bort avb skydd och maten ombord) fick 50:- internetrabatt ... Kollade samtliga ställen man kan åka hem från med Apollo och alla hade samma pris. De har höjt ribban i år. Och om det är som någon skrev här ovanför att de sänker till sjuhundra ... så får jag ta det. Nu har jag fått en resa för 1.889:- som jag tycker är ok, men betydligt dyrare än årets resa ... Chris Ska återse Sifnos !!! Underbart !
|
|
#3
|
||||
|
||||
|
Både norske og svenske Apollo har lagt ut one-way-billetter (har kun søkt på reiser til Kos), men jeg synes ikke de billettene var så veldig billige nå. Nesten samme pris som en tur/retur (på den datoen jeg søkte på i august).
Men, det er jo muligheter for at disse billettene bli billigere senere.
|
![]() |
| Ämnesverktyg | |
| Visningsalternativ | |
|
|