![]() |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Har inte själv bott hos Lucas och han har flera olika boende. Vi träffade ett danskt par som bodde i hans mest spektakulära boende. Det är huset i mitten av bilden, där kan man nästan hoppa direkt i vattnet från balkongen.
Vi bodde hos Thassos några hundra meter upp i byn. De drivs av Thassos och hans son Dimitri. Här ser du far och son med olika fortskattnings medel. Sikinos är verkligen en trevlig upplevelse. Tobbe |
#2
|
||||
|
||||
![]()
Inte lätt att skriva inlägg här numera när man ständigt loggas ut. Trevligt med bilden. Tassos skötte mitt rum perfekt och vi försökte koversera med min mycket knaggliga grekiska. Jag hade en fågel som övernattade varje natt i luftkonditioneringsaggregatet på balkongen som vi pratade en del om. Orädd liten pippi som satt på mitt balkongbord även när jag var där.
Eva |
![]() |
Ämnesverktyg | |
Visningsalternativ | |
|
|