Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Kykladerna

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
  #5  
Gammal 2011-08-17, 10:31
f_nyh f_nyh är inte uppkopplad
 
Reg.datum: aug 2011
Inlägg: 10
Standard Sv: Förslag på öar

Ja vi tittar nu på att ta naxos och amorgos

Har tittat lite på färjor.. det går piraeus - amorgos 13/9 när vi kommer till aten.. dessvärre kommer den inte fram innan 02.50.. känns inte jättekul.. blir de problem med att få tillgång till rum då? vi förbokar nog nått

Tänkte att man skulle ta ön längst ifrån aten först.. för att sen dra sig hemmåt... men de kanske blir dumt med färjorna.. så får ta naxos först isf..

En annan fråga... jag har tittat på http://www.ferries.gr/booking/ för tider.. men vissa färjor ifrån blue star feeries är röd markerade... Om man sedan går in på http://www.bluestarferries.gr/site/content.asp?loc=1 så ser det ut som färjorna kommer gå dessa tider.. ( vad jag kan tyda iaf ) vilka ska man lita på? o vart ska man boka ifrån? Kan ändå inte boka de färjorna på http://www.ferries.gr/booking/ .

/

Fredrik
Svara med citat
 

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 05:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT