Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Semestra i Grekland > Resa till Grekland

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
  #11  
Gammal 2011-06-06, 07:52
monica monica är inte uppkopplad
 
Reg.datum: feb 2005
Ort: stockholm
Inlägg: 930
Standard Sv: Ekonomisk kris i Grekland

Citat:
Ursprungligen postat av Eva L Visa inlägg
I den svenska byggbranschen finns det gott om jobb nu och kanske kan din man hitta en möjlighet där. Min son har jobbat i byggbranschen både i Sverige och Norge och nu är han delägare i ett byggföretag i Oslo. Där jobbar många olika nationaliteter och det finns stor efterfrågan på kvalificerad arbetskraft.

Det är extra svårt att behöva byta land om man inte gör det av fri vilja utan om man måste för att kunna försörja sig samtidigt är det ju viktigt att de unga får känna framtidstro och då låter det som din dotter gör ett klokt val och tar vara på sina möjligheter.

Eva
Hej Eva

Du verkar vara en väldigt ödmjuk och förstående person som vill hjälpa till på alla sätt, tackar för dina jobbförslag både till min man och mig.
 

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 15:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT