![]() |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Vi köper alltid sakerna där nere. Jag tycker det tar onödig plats i resväskan. Ofta finns det rena leksaksbutiker som säljer strandleksaker till mycket bättre priser än turistbutikerna. 10€ verkar dyrt.
Innan vi åker hem brukar jag se om det finns något barn runt stranden som inte har många ting att leka med. Ofta blir det en glad överraskning för dem. Då min dotter var liten ville hon oftast ta hem krokodiler och annan uppblåsbart, vilket inte alltid var så kul. Det var då vi kom på idén att välja ut någon som behövde den bättre. Myssa
Senast redigerad av myssa den 2011-04-25 klockan 11:26. Anledning: Läste inte alla trådarna! |
|
#2
|
|||
|
|||
|
Hej på er!
Tack för alla era svar och idéer. Jag är väl också inne på att köpa där nere men ett och annat får vi nog ta med iaf, misstänker chinonan vill till stranden omedelbums ./Roger |
|
#3
|
||||
|
||||
|
Vi har packat ner hinkar som det varit lingonsylt/yoghurt i. Spade kan man ha en med eller en hårdare plastsked. Tänkte lämna det kvar.
Flytleksaker tar vi med hemmifrån. / Jenny |
![]() |
| Ämnesverktyg | |
| Visningsalternativ | |
|
|