![]() |
|
|
|
#1
|
||||
|
||||
|
Har läst lite om CJ och alla turer och jag säger bara stackars familj. Att inte kunna sätta punkt och gå vidare. Livet måste ju mer eller mindre ha blivit ett h-e för dem.
Det är nog som Silbersky säger, Det har gått prestige i fallet. Troligen någon åklagare som försöker rädda ansiktet och därför kör envetet med CJ-spåret. Troligen har de inte andra spår, helller. /Netwolf |
|
#2
|
|||
|
|||
|
"Ingen rök utan eld"
Det finns kanske en anledning till att det inte finns något annat spår....! Svenska ungdomar utan föräldrar och billig sprit är inte alltid guds bästa barn. Men vem är jag att döma. Egentligen vet jag ingenting och den senaste vändan i denna härva verkar väl vara en vända för mycket. |
|
#3
|
|||
|
|||
|
"Ingen eld utan tändare" också..
Mycket svårt att veta vad som egentligen hände men man får en olustig känsla att det kan förekomma en lokal patriotism i vissa fall som ej gynnar en ensam person utifrån. Men hoppas detta eländiga rättsspel kan få ett slut och punkt kan sättas så att alla får frid. Citat:
|
![]() |
| Ämnesverktyg | |
| Visningsalternativ | |
|
|