![]() |
|
|
|
#1
|
|||
|
|||
|
Jag skulle bli MYCKET förvånad om Du hittar rum till det priset i augusti....När vi letade rum inför resan för 2 år sen i augusti så var det billigaste vi fick svar på 65 euro..de flesta låg på 70-90 euro!!! Men vi kanske letade på fel sidor så jag vill inte skrämmas. Men räkna med billigast 50 så blir ni inte besvikna.
Vi brydde oss aldrig om Sifnos utan bodde på Naxos i stället.Lissi |
|
#2
|
||||
|
||||
|
Vi betalade 30 euro i början av september för några år sedan 4 eller fem på Pension Irene i Faros. Kanske har priserna stigit mycket sista åren och det kan ju också vara stora skillnader mellan sista veckan i augusti och första i september. Vi förbokade inte och det fanns en del lediga rum på ön.
Eva |
|
#3
|
||||
|
||||
|
För 50 € vid den tiden lär du få rum, men räkna inte med havsutsikt. Priserna har rakat i höjden, nåt vansinnigt på Sifnos. Åtminstone i Faros.
/Netwolf |
|
#4
|
|||
|
|||
|
Det er mye folk på Sifnos i august. Da vi var der (i 2006) var det ikke et eneste ledig hotellrom å oppdrive, så bestill på forhånd (det hadde heldigvis vi gjort). Vi bodde på pensjonat Koukis i Apollonia og betalte 44 E natten, meget enkel standard, ikke a/c for eksempel.
|
![]() |
| Ämnesverktyg | |
| Visningsalternativ | |
|
|