Sv: Samma som förra året!
Vi åker till Kos för tolfte gången, vi har även provat med Rhodos och Kreta, ja vi har till och med provat andra länder. Men det är på Kos vi har våra vänner. Och vi får också höra "att ni ska väl till Kos som vanligt"
Och då brukar vi svara: att eftersom vi inte vet något bättre ställe, så varför slösa tid med att fara runt till andra platser när man redan har hittat sitt paradis. På Kos kopplar vi av, men framför allt hälsar vi på alla våra vänner. Vi har träffat ett Engelskt par som också åker ner varje år. Vi brukar pricka in samma veckor som dem. Vi träffade dem första gången 1996, och nu har vi även kontakt vinter halvåret.
Så bry er inte om vad anda säger, åk till de platser som ni vill uppleva eller återuppleva, och åker ni till KOS, så är ni absolut inte tråkiga.
|