![]() |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Festen vi hade här i Umeå för ett par år sedan med den fantastiska grekiska musiken och all den hemlagade grekiska maten hade du defintivt gillat Janne. Visserligen inte så många kalimeror men dessto fler greker. Tänk att killarna spelade grekisk musik halva natten helt gratis.
Eva |
#2
|
|||
|
|||
![]()
Det som är trevligt med de lokala träffarna är att man fått så många trevliga bekanta som man har kontakt med även mellan festerna och när sedan några dessutom blivit riktigt goda vänner som man träffar ytterligare så är man väldigt tacksam för Kalimera!!
Jag tror att flera av de lokala träffarna blivit en mycket trevlig tradition för många av oss. Jag/vi har däremot aldrig sett Kalimeratröjor/linnen någonstans där vi varit utom på oss själva. Lissi |
#3
|
||||
|
||||
![]() ![]() Nog måste det väl finnas fler än mig som sett kalimeror på flygplatser (flera gånger)? Jag vet med mig att jag sett kalimeror på Sturup, Kastrup och någon av flygplatserna på Kreta! |
![]() |
Ämnesverktyg | |
Visningsalternativ | |
|
|