![]() |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Jag brukar boka mina oneway hem samtidigt som jag bokar oneway ner till Grekland. Välj bara den ö du vill flyga hem ifrån och kolla vad som finns.
Eva |
#2
|
||||
|
||||
![]()
Hej o tack för svaren.
Jag hade INTE tänkt att ta omvägen om Athen då vännen jag ska åka med är flygrädd ![]() ![]() Vill begränsa hennes ångest! När jag nu äntligen får med henne så vill jag ju inte skrämma slag på henne med flera landningar o uppstigningar ![]() |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Förtydligande!
Vi ska inte öluffa. |
#4
|
||||
|
||||
![]()
Charina, Apollo har ofta oneway-biljetter i båda riktningarna. Om man hittar en riktigt billig biljett dit för 200-300 kr så kan man inte räkna med att hitta en lika billig tillbaka 1-2 veckor senare. Jag tror att de har någon som placerar ut de billigaste biljetterna på ett "smart" sätt, så att den totala kostnaden för de resenärer som vill åka båda vägarna blir någonstans mellan lite drygt 1000 (i bästa fall) och 2000 kr.
Om du hittar biljetter för det priset så tycker jag att du har hittat billiga biljetter. Och då har Apollo också förmodligen fått täckning för sin totala kostnad för båda stolarna, och det är ju väldigt bra för oss resenärer att de tänker så, för annars skulle de snart vara i konkurs. |
#5
|
||||
|
||||
![]()
Elisabeth.
Jag har bara sett biljetter NER... Men aldrig hem på deras sida. Man tycker att det borde vara gott om plats båda vägarna off season. |
#6
|
||||
|
||||
![]()
Jag har vid en resa med oneway biljetter till och från Samos åkt för samma pris hem som ner. Till Santorini i juni var hemresan drygt 100-lappen dyrare. Jag var då borta i tre veckor.
Eva |
![]() |
Ämnesverktyg | |
Visningsalternativ | |
|
|