![]() |
|
#1
|
||||
|
||||
![]()
Stort tack för era tips, Agda och Anneli56!
Vi ser verkligen fram emot vår semester på Peleponnesos och om det det finns ytterligare tips på fler matställen, utflykter osv så är vi väldigt tacksamma! Nån som vet om det finns solsängar på Thines-stranden eller på nån annan bra strand? /Grodan |
#2
|
|||
|
|||
![]()
Det finns inga solstolar där,men i slutet av stranden (mitt emot vägen upp till Kamaria) ligger Svartabergetsstrand där finns solstolar.
Det finns hur mycket utflyktsmål som helst. Mycket info finner du på forumet. |
#3
|
||||
|
||||
![]()
Tack för snabbt svar!
Ja, det är ju så oerhört mycket att upptäcka att vi inser att vi inte lär hinna allt på en vecka. Utarbetade och slitna vill vi bara koppla av lite oxå... Då är det så roligt att få de där personliga tipsen om de saker som man "bara måste" se eller göra. //Grodan |
#4
|
|||
|
|||
![]()
På en vecka räcker det med att ströva omkring på borgen i Methoni Koroni och Pylos, lagunen utanför Pylos kanske också Nestors Place.Ni rör er hela tiden på historisk mark med både gammal och nutids historia.
|
![]() |
Ämnesverktyg | |
Visningsalternativ | |
|
|