Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Dodekaneserna > Rhodos

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
  #13  
Gammal 2020-04-08, 12:58
Louisa Louisa är inte uppkopplad
 
Reg.datum: jun 2008
Ort: Aten
Inlägg: 286
Standard Sv: Slaget om Rhodos

Citat:
Ursprungligen postat av LaRose Visa inlägg
Skratt, skratt, ja man blev lite överrumplad av åsynen så nära! Till råga på allt fick vi se Magnus Härenstam där också (vid ett betydligt sämre placerat bord). Just nu kan jag inte komma ihåg vem det var han satt med. Det var nån svensk kändis i underhållningsbranschen, dock inte Brasse.
Nää, det var ingen uppståndelse alls kring Savalas, utom att servitörerna passade upp på det bordet hela tiden. Om nån hade stört, så hade dom säkerligen åkt ut med näsan före.
Mitt starkaste minne är när Savalas drog upp den där stooora sedelbunten ur fickan (som den grek han var - ingen plånbok där) och la på bordet. Lite surrealistiskt, det hela.
Ja just det, den där sedelbunten ja. Kommer ihåg min grekiska pappa när jag var liten på 80 talet också, han gick alltid runt med en bunt som såg ut som hela hans lön i fickan typ. Och ingen plånbok. Det såg så mycket ut att jag trodde att min pappa var miljonär när jag var liten.
Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 20:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT