Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Kykladerna > Naxos

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
  #4  
Gammal 2006-01-06, 20:23
Hedan Hedan är inte uppkopplad
 
Reg.datum: nov 2005
Ort: Örebro
Inlägg: 36
Standard Sv: Inrikesflyg Aten-Naxos

Tack för era svar!! Intressant med flyg. I somras tog vi HighSpeed båten fr Pireus-Naxos men i år funderar vi som sagt på flyg.
Något annat vi funderar på är att efter Naxos "luffa" vidare till Sifnos. Det är jag min man och våra tre barn på 5,5 och 7 år, dessutom åker vi med min syster, hennes man och deras två tonårsbarn. Har ni något bra tips till boende för våran stora tjocka släkt.... Vi vill gärna ha både barnvänligt samt lite "tempo".. Har läst om Platys Gialos, kan det vara något för oss?

I somras bodde vi på WindMill hotell i Naxos stad, helt ok! förutom att barnen saknade pool. I år funderar vi ev på att försöka hitta boende med pool den tiden vi är på Naxos, fick lite tips här på forumet som jag ska maila till.
Ha det bra!
//Hedan
Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 21:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT