Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Kykladerna > Sifnos

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Prev Föregående inlägg   Nästa inlägg Next
  #1  
Gammal 2008-04-06, 13:23
Martina E Martina E är inte uppkopplad
 
Reg.datum: nov 2007
Ort: Borås
Inlägg: 60
Standard Athen-Sifnos-Amorgos-Antiparos

Hej!

Tack för alla bra tips och roliga inlägg!!
Jag som så många andra har jag förstått är förvirrad när det gäller båttider. Vi är två familjer som landar i Athen på natten till den 15 juni. Vi har tittat på att åka till Sifnos, Amorgos och Antiparos. Sista natten har vi bokat övernattning på Svenska kyrkan i Pireus. Vi skall vara ute i totalt två veckor och jag behöver lite hjälp med hur vi smartast lägger upp vår rutt.
Jag har försökt leta i tidtabeller, men får ingen riktig ordning på det. Är det någon som vet om det brukar gå bra förbindelser mellan dessa öar (Antiparos går väl via Paros antar jag)?
Finns det någon sida där man kan få en översiktskarta över båttrafiken? Vi har inte tänkt att förboka något boende förutom i Pireus, men det känns som en god idé att bestämma vilken ö vi skall börja med.

//Martina
Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 12:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT