Kalimera Grekland

Gå tillbaka   Kalimera Grekland > Fastlandet > Parga

Svara
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
  #1  
Gammal 2010-10-11, 20:57
Chrille_Barnarp Chrille_Barnarp är inte uppkopplad
 
Reg.datum: okt 2010
Inlägg: 2
Standard Parga Beach hotell på Valtos

Sommaren 2011,
Vi vill åka till Parga nästa sommar och vi vill gärna bo vid Valtos och har funderat på Parga Beach hotell- Informationen om hotellet visar inte mycket om hur rummen ser ut utan mest vilken fantastiskt resturang man har vis stranden. Jag undrar nu om någon har bott där och vet hur det är. Tacksam för all information vi kan få.
Christer
Svara med citat
  #2  
Gammal 2010-10-12, 20:01
Susies avatar
Susie Susie är inte uppkopplad
 
Reg.datum: mar 2005
Ort: Birkerød
Inlägg: 1 946
Standard Sv: Parga Beach hotell på Valtos

Jo, jeg har boet der, men det var i 2003, og selve værelserne + badeværelserne var dengang meget slidte, og interiøret var af ældre dato, der var blevet shinet op med endnu en gang maling.

Hotellet blev et par år senere solgt, og jeg hørte, at de nye ejere benyttede lejligheden til at hæve overnatningsprisen betydeligt uden samtidig at istandsætte værelserne. Om der senere er sket en renovering, ved jeg desværre ikke.

Beliggenheden kan der ikke klages over!
Svara med citat
  #3  
Gammal 2010-10-12, 21:34
Chrille_Barnarp Chrille_Barnarp är inte uppkopplad
 
Reg.datum: okt 2010
Inlägg: 2
Standard Sv: Parga Beach hotell på Valtos

Tack för ditt svar Susie, vi har redan bestämt oss för att boka ett hotell inne i byn istället. Vi tänker boka Olympic Hotell och hoppas vi får en trevlig vecka. Var i Parga för 5 är sedan och hoppas att det inte förändrats för mycket.
Svara med citat
Svara


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 17:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
KALIMERA & TA DET LUGNT