![]() |
#1
|
||||
|
||||
![]()
Hej !
Vi är en familj på 4 personer och försöker göra en budget. Vad är ett troligt rumspris/natt ? Någon som vet vad Eleni tar för ett rum ? |
#2
|
||||
|
||||
![]() Citat:
// Helén |
#3
|
|||
|
|||
![]()
Som sagt, säg när ni ska åka så är det lättare att ge riktpriser. Har bott på eleni för allt från 25-50 euro per natt, beroende på säsong.
|
#4
|
||||
|
||||
![]()
Hej igen... vi skall åka 14 Juni och stanna ca 5 nätter, vi hade uppskattat möjlighet till att göra egen frukost, annars är vi inte så kräsna.
|
#5
|
|||
|
|||
![]()
Runt 35 euro , kanske mer för ett stort "familjerum" då skulle jag tippa. Ni kan nog göra en (enklare) egen frukost om ni vill, alla rum brukar vanligen ha ett kylskåp och någon form av gasolvärmare och/eller kaffebryggare och ett begränsat utbud av bestick och tallrikar.
|
#6
|
||||
|
||||
![]()
Men, Eleni Rooms ha minst sagt taffligt med frukostutensilier!! Det finnes på rummen en brusande och dånande avdelning med kylskåp. På ovansidan av kylskåpet står att återfinna en bunsunbrännare av typ gasollåga.
Lägg därtill tvenne skedar, dito tvenne koppar och tillhörande fat!! I bästa fall finner ni därtill varsin gaffel o två skedar samt tvenne asietter! Det är det hela!!! Arne |
#7
|
|||
|
|||
![]() Citat:
Vad gäller utensilier för förtäring är det sällan fel att medtaga dylika hemifrån alternativt komplettera rummets utbud från närbelägen diversehandel. |
#8
|
||||
|
||||
![]()
Som ni säkert vet så finns det många andra bra boenden i Katapola. Såpass tidigt i juni tror jag att ni kan fixa bra 4-bäddsrum för 30-40 euro om ni bokar på plats. Då har ni också möjlighet att välja nått som passar era önskemål avseende kokmöjligheter, läge mm.
Lars |
![]() |
|
|