Sv: Laganas-allmänna frågor
Hej!
Jag har nog en del svar till dig! Vettiga kläder, ja det beror ju på vad du menar med det men ja kan rekommendera att du tar en tur till zakynthos stad, där finns ganska många affärer så nåt hittar du alltid!
På huvudgatan i laganas kvällstid går en öl på 3 euro, en vanlig drink kostar 4 euro, en breezer eller vodka blue går på 4 euro å vatten på 3. Men det e ju som sagt på nattklubbarna, de tar ju ordentligt betalt!
På andra ställen kan du hitta öl från 1,50 euro.
Sen måste jag säga att du ska akta dig för tiggarna som sitter längs huvuvdgatan, lätt att tycka synd om barnen som springer omkring till fyra på morgonen och försöker sälja saker. Men gå inte på det! De små liven kan nämligen va väldigt fingerfärdiga och har du otur så plockar de med sig hela plånboken! Det gäller väl förstås vart man än i världen åker!
Hoppas jag varit till nån hjälp!
|