Ämne: Plaka Camping
Visa ett inlägg
  #2  
Gammal 2006-05-19, 09:55
Elisabets avatar
Elisabet Elisabet är inte uppkopplad
 
Reg.datum: feb 2005
Ort: Umeå
Inlägg: 5 566
Standard Sv: Plaka Camping

De har jag skrivit om flera gånger! Vi bodde där 2000 när huset med lägenheterna var alldeles nybyggt! Det är jättefint, stora välutrustade rum och en härlig terass! Om ni vill bo i Plaka, så är Plaka camping studios ett jättebra ställe. Jag skulle tveklöst bo där igen om jag kom dit!

Huset ligger strax utanför själva campingen. På morgonen kan man köpa bröd i campingbutiken, det kommer med brödbilen från stan.

Mycket trevliga unga ägare. Bra service och perfekt städning. De har även byggt ett hotell i anslutning till området nu har jag sett och hört.

Jag minns inte vad vi betalade, men vi tyckte inte det var dyrt i alla fall. 30 euro, är det för dubbelrum i mellansäsong? Låter helt okej tycker jag. De har ju förresten en prislista på sin hemsida, så de följer säkert den när de ger pris via nätet.
Svara med citat