Visa ett inlägg
  #1099  
Gammal 2021-08-24, 21:00
Netwolfs avatar
Netwolf Netwolf är inte uppkopplad
 
Reg.datum: jul 2005
Ort: Göteborg
Inlägg: 12 099
Standard Sv: Coronaviruset (Covid-19) i Grekland

Citat:
Ursprungligen postat av Kajja Visa inlägg
Ja de kan ju läsa om vad en Treo kan ge för biverkningar istället. Det är en hel del! Endå slängs de ner i vattenglaset utan en blinkning..
/ Kajja
Och folk forsätter trycka i sig korv, transfetter och halvfabrikat utan att reflektera. Det tar nog kål på dem INNAN ett ev vaccin gör det.

Citat:
Ursprungligen postat av Faestis Visa inlägg
Det är väl förvisso sant att ingen kan säga att den VET om det blir några biverkningar av vaccinet på sikt - någon gång i framtiden. Men vad är alternativet, finns det något alternativ till att vaccinera sig? Jag kan inte se det. ALLA som kan SKA vaccinera sig. Jag ser det som en mänsklig skyldighet att vaccinera sig. Alla får tycka som det vill men jag står för min åsikt.

//Faestis
Håller med. Tänk om alla hade vägrat smittkoppsvaccin etc. Hur hade världen sett ut då? Här kan man läsa om hur det utrotades. När det var som värst i slutet av 1700-talet dog 15-20 000 per år och då pratar vi om en befolkning på två miljoner!

/Netwolf
Svara med citat