Citat:
Ursprungligen postat av Eva L
Hur man hittar till olika trådar beror nog lite hur man går in på sidan och hur ofta. Jag förstår hur du menar men eftersom bildgåtorna är så många och andra trådar så få kommer de antagligen att kännas dominerande ändå.
Jag tror bildgåtorna blir intressantare med en diskussion runt bilderna och platsen men det bygger på att man ska vilja dela med sig och berätta. Det initiativet måste kanske komma ganska snabbt hos den som lagt in gåtan för sen den är löst är den ju inte aktuell särskilt länge.
Eva
|
Hej Eva
Jag försöker förstå din tanke med en diskussion runt bilderna och platserna, men behöver ytterligare "kött på benen" för att komma vidare. Min önskan är därför att du lägger in en ett exempel - en bild med tillhörande text.
Tack på förhand
Anders