Ämne: Snart......
Visa ett inlägg
  #1  
Gammal 2013-08-14, 08:55
Eva Ls avatar
Eva L Eva L är inte uppkopplad
 
Reg.datum: feb 2005
Inlägg: 8 008
Standard Sv: Snart......

Citat:
Ursprungligen postat av inha Visa inlägg
För mig är det nu 4 dagar kvar för resan till Skopelos! Vilket jag ser framemot jättemycket! Vill åka nuuu!

Jag skrev ett resebrev om Naxos 2011, så det lär nog bli ett från Skopelos också. Vore så klart kul se och läsa fler resebrev från Skopelos.

Du kommer dit mitt i getingsäsongen så det kan vara bra att packa ner något att tvätta med ex alsol och en tub cortison. Förra året var det extremt mycket getingar i slutet av aug så jag hoppas det är färre i år. De söker protein den här tiden på året så det mesta som vi människor äter blir väldigt lockande. Bra att ha med om man dricker något på stranden är sugrör eftersom getingarna kryper ner i flaskor och burkar.

Du kommer säkert att få det underbart på Skopelos som är en jättefin ö. Trots getingarna skulle jag gärna åka dit på sensommaren igen.

Eva
Svara med citat