Visa ett inlägg
  #2  
Gammal 2012-11-21, 08:28
larss avatar
lars lars är inte uppkopplad
 
Reg.datum: mar 2005
Inlägg: 881
Standard Sv: Chania i dag onsdag

Ett skådespel i sig, jag instämmer helt jan c!
Man firar kanske ändå mer alla ogifta Marior och det måste vara en av de mest firade dagarna i Grekland. Hur hade det varit om alla Marior firat idag? Kaos, ja kanske, åtminstone på konditorierna, sötsaker är som bekant poppis härnere.
Solen skiner och det är nästan vindstilla och hattarna är redan ute och simmar. Det ser ut att bli en fin dag för de namnsdagsfirande Mariorna

Inte nog med dessa firanden, nej det är en tilldragelse ytterligare ( whops jag höll på att skriva överliggare) det handlar nämligen om fotboll och Champions League. Olympiakos spelar i kväll och det kommer att gå livat till på alla barer och kafenion. Jag hoppas O vinner och går vidare, det hade varit bra och kul för hela Grekland, lite positivt i allt elände.
lars
Kriti stin kardia mou
Svara med citat