Visa ett inlägg
  #2  
Gammal 2011-06-04, 09:00
Eva Ls avatar
Eva L Eva L är inte uppkopplad
 
Reg.datum: feb 2005
Inlägg: 8 008
Standard Sv: Kristi Himmelsfärdsdag i grekisk anda

Roligt att du delar med dig av sen sån härlig dag. Underbara bilder. Det finns otroligt mycket intressant att uppleva och se i Sverige och speciellt nu i den vackra försommaren. Här i norr har vi inte haft det lika fint som i söder men jag hade några härliga soleftermiddagstimmar i lä för vinden både torsdag och fredag.

På torsdagen satt jag på en servering och tittade på båtlivet på vår vackra älv med en tallrik härliga grekiska oliver och lite annat tilltugg men en riktig grekisk måltid som hos Zanet och Zissis fanns inte att få där.

Vilket dilemma att se sitt drömhus till salu. Jag har under en vecka funderat kring min drömlägenhet ner vid älven men insåg till slutt att då är det slut på resandet även här.

Eva
Svara med citat