Hemma igen från den lugna byn Kolimbari, eller rättare sagt Rapaniana som vi bodde i cirka 2 km därifrån. Ja, vad säger man, ett fantastiskt hotell med jättebra mat. En underbar semester om man vill ha lugnet, och det passade oss utmärkt.
Men som sagt, det fanns "ingenting" i närheten förutom några få minimarkets och någon enstaka restaurang. Vi gick väldigt mycket i och omkring området, men det var inte så mycket att se. Havet var så gott som obadbart eftersom det blåste väldigt mycket med stora vågor under hela vår tvåveckorsperiod och så var stranden inte den bästa heller.
Nu låter jag kanske negativ, men det är jag absolut inte. Vi har haft en fantastisk semester och eftersom vi är poolmänniskor gjorde det inget att stranden var som den var. Vi hade även halvpension på hotellet och vi var glatt överaskade av maten, och vi insåg att även det var bra med tanke på det lilla utbud av restauranger som fanns.
Vi har haft det helt underbart

, och längtar redan tillbaka.
//Ingela