Imorgon ska jag i alla fall experimentera med att göra egen frappe och ett litet resebrev med förhoppningsvis många bilder ska det också bli, så helt greklandsallergiker är jag inte.
Maken är också sugen på öluff. Det gäller att övertala tonåringarna. Den ena var emellanåt uttråkad och det fanns ju tyvärr inga berg/bergsbyar i närheten att bestiga, den andra ville bara sitta i skuggan eller på rummet och läsa!
Känns inte riktigt aktuellt att planera nästa sommar ännu, fast årets resa beställde vi i början av oktober... Och vem vet, nästa sommar kanske man ska avhålla sig från att resa på grund av svininfluensan??
Tack för era svar som andas lite förståelse. När jag skrev det tänkte jag att nu kommer jag att få på moppe för att jag är bortskämd, blasé och uttråkad!
Aina