Citat:
Ursprungligen postat av SteffTee
Kommer Du från Naxos rekommenderar jag båtarna som går från Parikia till Antiparos. En halvtimmes båtfärd då man sakta närmar sig Antiparos i lugn och ro.
|
Bra om det skulle fungera. Det verkar ju vara det bästa altenativet!
Citat:
Åk runt och besök grottorna, Ag Georgios och ta en tur över platån mitt på ön över de västra bergen och ta er ner på branta steniga stigar till små smultronställen på den karga, bergiga västkusten.
|
Jösses vad mysigt det låter, men jag måste bara få fråga vad du menar med "smultronställen"? Är det stränderna som finns på den sidan eller är det någon speciell by?
Citat:
Jag får återkomma om det är mer frågor som jag kan besvara men hoppas att du börjar få lite grepp om denna lilla pärla i övärlden.
|
Tack! Har inga speciellt frågor just nu, men du eller någon annan kanske känner till något boende man bör
undvika? eller rekommendera?