Visa ett inlägg
  #5  
Gammal 2008-04-15, 15:51
Hellens avatar
Hellen Hellen är inte uppkopplad
 
Reg.datum: maj 2005
Inlägg: 4 604
Standard Sv: Lite färjefrågor.....igen!

Citat:
Ursprungligen postat av Familjen Gustafsson Visa inlägg
Jag undar också hur jag ska hitta någon bra siad där jag kan komma åt priser för super economy class på någon "lååångsam" färja?
MVH Marie
Det är inte det lättaste att ta sig mellan Paros och Sifnos, men absolut inte omöjligt, räkna inte med dagliga avgångar.

På denna sträcka finns inte alternativet super economy. Titta på greekferries.gr, när du valt rutt och vilken tid du vill åka så skall du även välja klass, där framgår det om det finns supereconomy biljetter på just den avgången kvar. Det är bara på Blue Star avgångarna det heter så, på Hellenic Seaways ?? Eller var det något annat rederi? skiljer man på economy och economy table, prisskillnaden var rätt så stor när jag spökbokade för ett tag sedan.
// Helén

Såg inte Nickas svar, vi svarade samtidig, fast jag var mer långsam

Senast redigerad av Hellen den 2008-04-15 klockan 16:45. Anledning: Tog bort ett "det"
Svara med citat