Kalimera Grekland

Kalimera Grekland (https://www.kalimera.nu/forums/index.php)
-   Ordet är fritt (https://www.kalimera.nu/forums/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Kanske en dum fråga ... (https://www.kalimera.nu/forums/showthread.php?t=28021)

sjöborren 2011-08-10 22:31

Kanske en dum fråga ...
 
För några dagar sedan provade jag - för första gången - att lägga ut några bilder - druvor och skuggmoreller. Nu undrar jag om ni kan se bilderna eller om maken gjort något fel ... :rolleyes: ;)

kari 2011-08-10 22:41

Sv: Kanske en dum fråga ...
 
Citat:

Ursprungligen postat av sjöborren (Inlägg 249067)
För några dagar sedan provade jag - för första gången - att lägga ut några bilder - druvor och skuggmoreller. Nu undrar jag om ni kan se bilderna eller om maken gjort något fel ... :rolleyes: ;)

Nå var jeg inne og tittet og fant de flotte bildene dine :)

Masse 2011-08-10 22:58

Sv: Kanske en dum fråga ...
 
Nej maken :D gjorde inget fel när du :D lade ut bilderna. Fantastiska bilder Sjöborren! Du är en duktig fotograf. Det känns riktigt somrigt!

:) Mats

Monica P 2011-08-10 23:58

Sv: Kanske en dum fråga ...
 
Jättefint! Vi har också druvor i år, hur gott som helst. Däremot passar inte klimatet för körsbär, äpplen, plommon, päron...man kan inte få allt.

I Sverige hade vi ett surkörsbärsträd och det hade rekordmycket frukt ett år. Samma höst var vi tvungna att ta ner det för att ändra en uppfart. Då såg vi att det var helt murket inuti. En sista ansträngning...Tur att inte grenarna gick av när jag och andra satt uppe i höjd med andra våningen och plockade fulla korgar.

sjöborren 2011-08-11 11:52

Sv: Kanske en dum fråga ...
 
Tack Kari ... och Masse du är alltid lika vänlig. Monica! Jag skulle gärna byta mitt körsbärsträd mot ett apelsin- eller citronträd. Men som sagt, man kan inte få allt.

Nu ska jag försöka lägga in en bildgåta - sa ja jag !? ... :rolleyes: :D


Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 15:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.

KALIMERA & TA DET LUGNT