Kalimera Grekland

Kalimera Grekland (https://www.kalimera.nu/forums/index.php)
-   Musik (https://www.kalimera.nu/forums/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Sakis Rouvas igen? (https://www.kalimera.nu/forums/showthread.php?t=18062)

karinafp 2009-02-15 16:14

Sakis Rouvas igen?
 
På den eminenta radiosidan www.e-radio.gr kan man lyssna på Sakis' tre bidrag till årets Eurovision Song Contest, om jag har förstått rätt. I den stora rörliga rutan mitt på startsidan klickar man när man ser den gode Saki och Eurovisionsymbolen. Rösta kan man också... ;)

Tyckte inget av dem var något att direkt hurra för, tyvärr. Han har gjort många bättre låtar. :( Slätstruken Måns Zelmerlöwpop; inget som sticker ut.

Karin

Riitta 2009-02-16 21:40

Sv: Sakis Rouvas igen?
 
Fast ögongodis var det:D;)

Riittabye_bye

karinafp 2009-02-16 22:28

Sv: Sakis Rouvas igen?
 
Haha, det håller jag med om! :p

Frappe 2009-02-17 12:59

Sv: Sakis Rouvas igen?
 
Å jag e så trött på Sakis.... Grekland e fullt av talanger och så e man så tråkig och kör på samma... suck! Låtarna e oxå inge att ha, tyvärr!

Camilla

karinafp 2009-02-19 20:50

Sv: Sakis Rouvas igen?
 
Jaha, tydligen blev det "This is our night" som vann. flabb_flab Ja, den var väl den i mitt tycke minst tråkiga låten. Men förra årets bidrag var bättre. ;)

Karin

Roditis 2009-02-20 08:57

Sv: Sakis Rouvas igen?
 
Ja jag tycker att det är lite väl nära inpå Sakis senaste försök i melodifestivalen, sen tycker jag att det är den utan tvekan svagaste låten Grekland har haft sen Paparizous seger..


Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 12:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.

KALIMERA & TA DET LUGNT