Visa fullständig version : Obekväma konstverk
Kalimera
2025-04-14, 13:28
https://www.kalimera.se/bilder/grekland/grekiska-stolar.jpg
Inte de bekvämaste stolarna i världen, men vad vore Grekland utan dessa otroligt snygga… tja, konstverk.
Visst är de fina och man sitter hyfsat på dem. Fast gubben min avskyr dem, de uppstickande delarna av benen i sitskanterna hamnar tydligen mitt i hans lår så han får sitta "på tvären" :rolleyes:
Då är det värre med de fula fuskrotting-stolarna, tycker jag! De är oftast akut obekväma!!
Catlady 🐈 bye_bye
Jag håller med om att stolarna är rena konstverken. Har man problem med att de är obekväma så får man väl ta med sig en kudde då flabb_flab
//Conny :)
Ja, verkligen fina - men obekväma:mad: Istället för kudde har/hade vi alltid med hopvikbara sittunderlag! Pörfäkt; då kan man sitta lääänge flabb_flabflabb_flab
/Ulla bye_bye
Jag har det så bekvämt att Nikos eller någon av sönerna på The Corner i Katapola kommer ut med en kudde till mig varje gång. Alltså minst 2 gånger per dag.
Det är service det!
Birgitta.
vBulletin® v3.8.8, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.