handdator

Visa fullständig version : Bröllop


Fältjäntan
2020-07-30, 11:23
Satt här och kikade runt på Kalimera och hamnade på "Bröllop". Hoppades att Jannes och Camillas galna bröllop i Grekland skulle vara färdigskrivet. Men icke. Tänkte att i dessa tider kanske det finns tid att infria löftet om att låta oss få vara med på festen.
Hoppas och väntar
:)

yannis
2020-07-30, 11:32
fb_gilla

Birgitta

perlen
2020-07-30, 16:38
Jag tänker oxå ibland ”undrar just när fortsättningen kommer” vill ju verkligen läsa fortsättningen och väntar med spänning

sielsa
2020-07-30, 17:13
Jag väntar oxå med spänning

Kalimera
2020-07-31, 10:21
Det skulle vara klart för lääänge sedan, men tyvärr är det inte så. Och ni har ju rätt att det borde finnas tid nu, och det gör det, men jag har tappat sugen nu under pandemin. Känns inte lika roligt att skriva och uppdatera.

Jag säger som Ola Magnell i Påtalåten: jag har viljan med inte rätta känslan. Fast han sjöng tvärtom. :)

Här finns de sidor som är klara om bröllopet (https://www.kalimera.se/grekland/wedding/index.html).