Visa fullständig version : Sun Villas i Sarlata
Har någon bott i någon utav dessa villor och kan ge info/tips tack!
Funderar på att boka det eller Villa Nena på Skopelos som också är intressant inför sommarens greklandsresa.
Med vänlig hälsning Frank
Kvädängs
2016-03-06, 20:33
Hej.
vi bokade sun villas med Airtours i juni 2015.
när vi kom fram till kefalonia möttes vi av personal på flygplatsen som gav oss
en broschyr som dom hade skrivit villa nummer 3 Aenos.
när vi kom fram möttes vi av en byggarbetsplats.
vi hittade inte villa nummer 3 Aenos. vi ringde reseledaren, och hon förklarade gå in i villa 3. Alla villor var inte numrerade. till slut hittade vi villa 3.
gick in där och möttes av en mögel doft som blev starkare när vi kom upp på övervåningen. det stank från badrummet. det blev en massa tjafs om villan med Airtours representant på kefalonia . vi vägrade bo där.Hon fick fixa
ett nytt boende åt oss inne i Lassi. vi begärde kompensation på plats och fick det. dom andra villorna renoverade dom. det var bråte överallt.
Tack för svaret Kvädängs!
Tur att vi inte bokade Sun villas.Det ser ju så fint ut på bilderna. Men det är alltid bra att höra med någon som varit på plats.Mvh Frank
vBulletin® v3.8.8, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.